Wideoreportaż

Nie mogłeś przyjechać na Convivium Gregorianum w tym roku?

Byłeś, ale chciałbyś przypomnieć sobie wspaniałą atmosferę kursu?

A może zastanawiasz się nad przyjazdem na kolejną edycję?

Obejrzyj wideoreportaż z kursu, który dla Ciebie przygotowalismy!

NAPISALI O NAS

Gość Niedzielny

Zaproszenie

Poznaj piękno chorału gregoriańskiego - śpiewu własnego Kościoła.

Zachwyć się pięknem tej muzyki w liturgii.

Obejrzyj naszą zapowiedź i dowiedz się, dlaczego warto przyjechać na kurs.

PAKIETY DLA UCZESTNIKÓW

Pakiet BASIS

390 zł

Pakiet rekomendowany dla osób z Wrocławia, mieszkających blisko Ostrowa Tumskiego


Pakiet CIBUS

590 zł

Pakiet rekomendowany dla osób z Wrocławia i okolic, które cenią sobie wygodę


Pakiet DOMUS

1290 zł

Pakiet rekomendowany dla osób spoza Wrocławia

!! UWAGA !! - ZAPISY TYLKO DO 30 CZERWCA 2022 r. (dotyczy pakietów CIBUS i DOMUS)

Liturgia Kościoła, a więc Msza święta wraz z godzinami brewiarzowymi, to wydarzenia otwarte, na które zapraszamy każdego chętnego.
Szczegóły dotyczące lokalizacji i czasu zostaną podane w programie, który opublikujemy w późniejszym terminie.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Termin

Kurs trwa od 17 lipca (niedziela) do  23 lipca (sobota).

Rozpoczęcie kursu planowane jest w godzinach wieczornych, przed kolacją.

Zakończenie kursu nastąpi w dniu wyjazdu w godzinach porannych, po śniadaniu. 

Lokalizacja

Wszystkie zajęcia kursowe, większość modlitw brewiarzowych, a także posiłki i noclegi wykupione w ramach wybranego pakietu kursów będą zorganizowane u sióstr elżbietanek we Wrocławiu.

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
ul. św. Józefa 1/3
50-329 Wrocław

PROGRAM

Poziom podstawowy

Poziom średniozaawansowany

Niezależnie od poziomu, dla każdego uczestnika przewidujemy możliwość codziennego udziału w:

Niezależnie od poziomu, dla każdego uczestnika przewidujemy możliwość codziennego udziału w:

WYKŁADOWCY

Raúl Orlando Arreguín Rosales

Springfield (IL),USA

Raúl Orlando Arreguín Rosales urodził się w mieście Celaya w Guanajuato w Meksyku. Uczył się gry na fortepianie i skrzypcach w Konserwatorium Muzycznym Celaya w latach 1994-2000. 

W latach 2000-2006 był tam nauczycielem. W 2003 r. został mianowany dyrygentem chóru Konserwatorium z Celaya i Coro da Camera Santa Cecilia. Kilkakrotnie koncertował z chórem i orkiestrą konserwatorium wykonując Carmina Burana C. Orffa, Requiem M. Duruflé, Requiem oraz Mszę koronacyjną W. A. Mozarta, dwie kantaty wielkanocne J. S. Bacha, repertuar muzyki meksykańskiej i latynoamerykańskiej. Z chórem Santa Cecilia wykonywał Responsoria z Ciemnych Jutrzni Tomása Luisa de Victorii, a także polifonię kolonialną i muzykę współczesną. Był członkiem kwartetu smyczkowego Tierra llana, orkiestry Silvestre Revueltas, kwartetu Corelli i orkiestry kameralnej de Celaya. Uczestniczył w kilku kursach dyrygentury chóralnej (Maria Felicia Pérez, Carlos Fernandez Aransay, Antoni Ross Marbà e Jordi Mora).

Obecnie sprawuje funkcję kantora, zastępcy dyrektora i archiwisty w Cappella Giulia przy kapitule bazyliki San Pietro w Rzymie. W Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej uzyskał dyplom z dyrygentury chóralnej u Maestro Waltera Marzilli oraz z kompozycji u maestro Valentino Miserachs Grau. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską z muzykologii (promotor prof. Nicola Tangari). Jest członkiem scholi PIMS „Schola Gregoriana”, kierowanej przez prof. dr. Franza Karla Prassla, z którą brał udział w festiwalach chorału gregoriańskiego na Słowacji i w Vac (Węgry) oraz w Watou (Belgia) w 2012, 2015 i 2018 r. Jest założycielem zespołów: Exurge Choral Ensemble, kwartetu Pomerium i Schola Cantorum Nova Hispania.

Łukasz Czartowski
 

Wrocław, Polska

Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Dyrygentury Chóralnej i Muzyki Kościelnej.  W 2018 roku ukończył studia o specjalności Śpiew gregoriański w klasie prof. Karla Franza Prassla w Papieskim Instytucie Muzyki Sakralnej w Rzymie. Obecnie studiuje śpiew historyczny  w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr Anny Wereckiej-Gryć i prof. dr hab. Piotra Łykowskiego.

Jako wokalista współpracował m. in. z Poznańskim Chórem Kameralnym, Chórem Filharmonii w Arad (Rumunia), Chórem Katedry św. Jerzego w Timisoarze (Rumunia). W latach 2018-2020 był członkiem Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. W 2018 r. uzyskał status wolnego słuchacza w Capella Musicale Pontificia Sistina  w Rzymie.

Członek polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego. Brał udział w kursach interpretacji chorału gregoriańskiego prowadzonych przez Mariusza Białkowskiego, Alberto Turco, Susi Ferfoglię, Franza Karla Prassla, Marco Frisinę, Fluvio Rampiego.    

Od 2018 roku jest kantorem w Duszpasterstwie Wiernych Tradycji Łacińskiej. W latach 2019-2021 pełnił funkcję kantora na warsztatach liturgicznych Ars Celebrandi w Licheniu.

Współzałożyciel Fundacji Lumen de Lumine i kierownik artystyczny jej projektów. Odnajduje źródła interpretacji chorału gregoriańskiego w pierwszych neumatycznych zapisach adiastematycznych z X i XI w. oraz diastematycznych manuskryptach dojrzałego średniowiecza.

Artur Piwkowski
 

Wrocław, Polska

Ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w której złożył egzamin dyplomowy z edukacji muzycznej (2010), prowadzenia zespołów wokalnych i instrumentalnych (2012) oraz muzyki kościelnej (2012).

W latach 2011-2014 był organistą i kantorem parafii pw. św. Mikołaja we Wrocławiu. Od 2015 roku jest suborganistą w parafii ewangelicko-augsburskiej św. Krzysztofa we Wrocławiu. W 2011 roku zdobył I nagrodę oraz II nagrodę ex aequo w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w zakresie śpiewów liturgicznych dla dzieci i młodzieży. Jako organista koncertował na terenie Dolnego Śląska (m. in. Krzeszów, Lądek-Zdrój, Świeradów-Zdrój). Współzałożyciel wrocławskiej scholi gregoriańskiej Lumen de Lumine oraz bliźniaczej instytucji - fundacji pod tą samą nazwą.

Od 2008 r. uczestniczy w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich kursach oraz innych wydarzeniach związanych ze śpiewem gregoriańskim. Najbardziej zachwyca go swoboda rytmiczna śpiewu wykonywanego zgodnie z zasadami semiologii gregoriańskiej.

Zawodowo programista i specjalista w dziedzinie inżynierii danych. Szczęśliwy mąż Ireny, ojciec Krzysztofa. Miłośnik Czech, gór, żeglarstwa i kosmologii.