Drogi Miłośniku
Śpiewu Gregoriańskiego,
Śpiewu Gregoriańskiego,
opłata za Kurs pokrywa koszt przyjazdu wykładowców, przygotowania materiałów, wyżywienia i noclegów. Wierzymy jednak, że możemy zrobić o wiele więcej, by Kurs stał się pięknym przeżyciem i niezapomnianym wydarzeniem.
Chcielibyśmy:
zorganizować profesjonalną promocję Kursu w ogólnopolskich i lokalnych mediach
stworzyć relację fotograficzną oraz klip promocyjny z Kursu dzięki którym moglibyśmy zachęcić kolejnych uczestników do następnych edycji
zaprosić profesjonalnych muzyków do wykonywania polifonicznej muzyki wokalnej
i instrumentalnej w trakcie liturgii
W celu finansowego wsparcia kursu stworzyliśmy profil na portalu zrzutka.pl
Nie czekaj! Zdobądź tytuł honorowego CHORALISTY, KANTORA, MAESTRO lub MECENASA Kursu już dziś. W ten sposób wspomożesz organizację naszego dzieła,
a od nas otrzymasz wyjątkowe upominki jako podziękowanie za Twoje wsparcie.
Wsparcie finansowe
Zdobądź tytuł honorowego CHORALISTY, KANTORA, MAESTRO lub MECENASA kursu!
Przewidujemy upominki takie, jak:
pamiątkowe kubki
imienne plakaty
indywidualne lekcje śpiewu
wykonanie utworów na życzenie przez Scholę Lumen de Lumine
a nawet indywidualną kompozycję do wybranej przez Ciebie antyfony mszalnej z osobistą dedykacją wybitnej kompozytorki młodego pokolenia Katarzyny Danel!
Więcej szczegółów na oficjalnym profilu Convivium Gregorianum na portalu zrzutka.pl!
Wolontariat
Do zadań wolontariusza będzie należeć m.in.:
pomaganie uczestnikom w dotarciu na miejsce w dniu przyjazdu
składanie i rozkładanie sprzętu w związku
z zajęciami i liturgiąpomoc w dostarczaniu materiałów i sprzętu w obrębie Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu
przyjmowanie zgłoszeń od uczestników
w sprawach organizacyjnych
W zamian oferujemy:
bezpłatny udział we wszystkich zajęciach
w trakcie kursu, o ile nie kolidują z zadaniami wolontariatuwyżywienie
Jeśli jesteś zainteresowany/-a wolontariatem, nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś!
NASZ KOMPOZYTOR
KATARZYNA DANEL
Kompozytorka, organistka, doktor sztuk muzycznych (specjalność: kompozycja). Pochodzi z Suwalszczyzny; ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasach kompozycji i organów. Zainteresowania muzyczne kompozytorki oscylują wokół muzyki chóralnej, organowej i wokalno-instrumentalnej, lecz obejmują także szerokie spektrum sztuki dźwięku.
Jej utwory były nagradzane na licznych konkursach: kompozytorka jest m.in. laureatką nagród we wszystkich dotychczasowych kategoriach Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „Musica Sacra Nova”: w 2017 r. zdobyła I nagrodę w kategorii chóralnej i III – w organowej; w 2019 r. zwyciężyła w kategorii kompozycji liturgicznej. W 2020 roku jej organowa „Sonata su Salve Regina” została wyróżniona w II edycji Brixworth International Competition for Women Composers, natomiast jej inspiracje rodzimym folklorem zaowocowały w 2022 r. I nagrodą w konkursie "Ludowo na Novo". Kompozytorka była również stypendystką Stypendium Miasta Poznania 2017 dla młodych twórców poznańskiego środowiska artystycznego, a także - w 2019 r. - uczestniczką III edycji programu "Muzyka Naszych Czasów". Również w 2019 roku realizowała rezydencję kompozytorską w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, pomagając w popularyzacji twórczości Nowowiejskiego poprzez tworzenie nowych opracowań jego utworów oraz przygotowywanie koncertów związanych z jego twórczością. Jej kompozycje były wielokrotnie wykonywane na festiwalach, konkursach i koncertach w Polsce, a także w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, w Austrii, Norwegii i na Litwie.
Kompozytorka wskazuje obszar musica sacra jako szczególnie jej bliski; wiedzę o liturgii i śpiewie gregoriańskim pogłębia od lat poprzez udział w kursach, warsztatach oraz codzienne współtworzenie muzyki liturgicznej (od 2011 r. jest organistką parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu). Oprócz twórczości, oddaje się również pracy pedagogicznej: zarówno wprowadzając początkujących w muzykę, jak i przybliżając jej tajniki na poziomie akademickim.