Drogi Miłośniku
Śpiewu Gregoriańskiego,

opłata za Kurs pokrywa koszt przyjazdu wykładowców, przygotowania materiałów, wyżywienia i noclegów. Wierzymy jednak, że możemy zrobić o wiele więcej, by Kurs stał się pięknym przeżyciem i niezapomnianym wydarzeniem.

Chcielibyśmy:

W celu finansowego wsparcia kursu stworzyliśmy profil na portalu zrzutka.pl

Nie czekaj! Zdobądź tytuł honorowego CHORALISTY, KANTORA, MAESTRO lub MECENASA Kursu już dziś. W ten sposób wspomożesz organizację naszego dzieła,
a od nas otrzymasz wyjątkowe upominki jako podziękowanie za Twoje wsparcie.

Wsparcie finansowe

Zdobądź tytuł honorowego CHORALISTY, KANTORA, MAESTRO lub MECENASA kursu!

Przewidujemy upominki takie, jak:


Więcej szczegółów na oficjalnym profilu Convivium Gregorianum na portalu zrzutka.pl!

Wolontariat

Do zadań wolontariusza będzie należeć m.in.:

W zamian oferujemy:


Jeśli jesteś zainteresowany/-a wolontariatem, nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś!

NASZ KOMPOZYTOR

KATARZYNA DANEL

Kompozytorka, organistka, doktor sztuk muzycznych (specjalność: kompozycja). Pochodzi z Suwalszczyzny; ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasach kompozycji i organów. Zainteresowania muzyczne kompozytorki oscylują wokół muzyki chóralnej, organowej i wokalno-instrumentalnej, lecz obejmują także szerokie spektrum sztuki dźwięku. 

Jej utwory były nagradzane na licznych konkursach: kompozytorka jest m.in. laureatką nagród we wszystkich dotychczasowych kategoriach Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „Musica Sacra Nova”: w 2017 r. zdobyła I nagrodę w kategorii chóralnej i III – w organowej; w 2019 r. zwyciężyła w kategorii kompozycji liturgicznej. W 2020 roku jej organowa „Sonata su Salve Regina” została wyróżniona w II edycji Brixworth International Competition for Women Composers, natomiast jej inspiracje rodzimym folklorem zaowocowały w 2022 r. I nagrodą w konkursie "Ludowo na Novo". Kompozytorka była również stypendystką Stypendium Miasta Poznania 2017 dla młodych twórców poznańskiego środowiska artystycznego, a także - w 2019 r. - uczestniczką III edycji programu "Muzyka Naszych Czasów". Również w 2019 roku realizowała rezydencję kompozytorską w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, pomagając w popularyzacji twórczości Nowowiejskiego poprzez tworzenie nowych opracowań jego utworów oraz przygotowywanie koncertów związanych z jego twórczością. Jej kompozycje były wielokrotnie wykonywane na festiwalach, konkursach i koncertach w Polsce, a także w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, w Austrii, Norwegii i na Litwie.

Kompozytorka wskazuje obszar musica sacra jako szczególnie jej bliski; wiedzę o liturgii i śpiewie gregoriańskim pogłębia od lat poprzez udział w kursach, warsztatach oraz codzienne współtworzenie muzyki liturgicznej (od 2011 r. jest organistką parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu). Oprócz twórczości, oddaje się również pracy pedagogicznej: zarówno wprowadzając początkujących w muzykę, jak i przybliżając jej tajniki na poziomie akademickim.